A tým 7. kolo (21/22): FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 2:2 (0:2)

FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 2:2 (0:2)

Branky: 84. Vaďura, 86. Zbytek J. - 33. Matyáš M., 36. Gazárek

ŽK: Dvořák, Matyáš P., Radmil, Škopík D. (všichni HL)

ČK: Zbytek F.

Diváci: 460

Před parádní návštěvou se na veselském stadionu představil druhý tým tabulky z nedaleké Hroznové Lhoty. Byl to souboj dvou nejlépe střílejících týmů soutěže. Hostům stále chyběl jejich nejlepší střelec Petr Lipčík, kterého v sestavě nahradil mladík Martin Matyáš, který se stal hlavní postavou duelu, o tom se dočtete níže.

Utkání začalo tlakem domácího celku. Hráči v bílém byli rychlejší a využívali nesmělosti hostujícího souboru. Nicméně jediné, co z toho Veselani vytěžili, byl nebezpečný rohový kop v 15. minutě, po němž prolétl míč zlověstně podél malého vápna, aniž by ho kdokoliv z domácích hráčů dorazil za brankovou čáru.

Hosté se osmělovali postupně, nicméně od nějaké dvacáté minuty začali ovládat hru na veselském pažitu. Ve 21. poslal dlouhý míč za obranu Bíla, ovšem Falešník zakončil svůj postup na Maradu pouze střelou přímo do připraveného veselského gólmana. Hráči v černo-žlutých dresech i nadále ovšem drželi míč na svých kopačkách a využívali časté a zbytečné domácí ztráty balonu. Ve 32. kopali hosté rohový kop a mladík Martin Matyáš byl jedním z obránců natlačen do gólmana Marady tak, že ten nepříjemně dopadl z výšky na zem a nemohl dále pokračovat ve hře. Jeho náhradník Dančík pak inkasoval ihned po svém příchodu na hřiště, a to právě z kopačky mladého talentu Martina Matyáše. Ten převzal dlouhou přihrávku a tváří v tváři propálil veselského náhradního gólmana, 0-1

Chvíli poté spílali domácí fanoušci sudímu Rausovi, který klidně mohl udělit druhou žlutou Davidu Škopíkovi za nemotorný zákrok při bránění domácího Vardana, nicméně hostující obránce zůstal ve hře. Ve 33. pak pod tlakem domácích hráčů předal Falešník balon Radmilovi, ten okamžitě servíroval na pravé křídlo Gazárkovi, toho sice bránil Suchánek, hostující štírek se přesto dokázal uvolnit a poté vyslal z rohu velkého čtverce skvěle umístěnou, nechytatelnou střelu po zemi k zadní tyči, za kterou se Dančík jen smutně ohlédl, 0-2

Domácí se sice snažili, ovšem nedokázali ve finální fázi postupovat chladnokrevně. Když už se dostali do velké šance, jako ve 39. minutě právě Vardan, zkazil jim radost rychle vybíhající Dvořák, který před domácím útočníkem odpálil míč do zámezí až venku z velkého vápna. Veselí kopalo také dva přímé kopy z perfektní parkety, oba skončily ovšem střelou do zdi.

Do druhé půle připravil domácí trenér dvě změny, nicméně hosté zprvu i nadále diktovali tempo hry. Ovšem v koncovce postupovali až příliš liknavě podle hesla "Co už se nám může stát?!". Viz kombinace ze 49. minuty zakončená slabou střelou Smetky doprostřed brány.

V 58. kopali domácí hráči rohový kop. Ten lapil Dvořák a rychle rozehrál na jediného spoluhráče vepředu, tím byl Gazárek, který se pěknou kličkou zbavil svého strážce, ale pak se zamotal do neúčinných kliček a celá velká šance vyšuměla.

V 67. se hosté dostali do přečíslení tří na jednoho, nicméně Dančík vyběhl až na hranici velkého vápna a ukopl Falešníkovi míč z kopaček. V 72. vypíchl Gazárek míč domácímu bekovi, ovšem nadějné přečíslení hostí 3 na 1 zazdil Patrik Škopík zbrklou střelou zdálky nad bránu. V 78. minutě doško ke kontrovezrní situaci. Domácí reklamovali chycenou malou domů hostí, dokonce čtyři jejich hráči spílali sudímu Rausovi, zatímco Dvořák rychle rozehrál a Filip Zbytek hasil protiútok hostí skluzem zezadu na kotníky Ondřeje Bíly, za který si od rozhodčího vysloužil rovnou přísnou červenou kartu.

Hosté tak k dvoubrankovému vedení dostali ještě výhodu přesilovky, nicméně ta se jim vůbec nepovedla. Domácí i přes početní nevýhodu paradoxně ožili a začali být velmi nebezpeční. V 83. minutě obešel Martin Matyáš obránce Chytku, šel zleva sám na Dančíka, ovšem ani nepřihrál, ani nevystřelil, navíc ztratil balon a domácí podnikli jedovatý protiútok, na jehož konci byla dlouhá přihrávka středem obrany na Vaďuru, který s přehledem propálil vybíhajícího Dvořáka a snížil na 1-2

A než se hosté vzpamatovali, přišla akce po pravé straně, Martin Matyáš neubránil Břečku, ten dal po zemi do vápna na Vardana, který zády k bráně přiklepl proti noze Jaroslavu Zbytkovi, jenž poslal ostrou přízemní střelu přesně k zadní tyči a rozjásal domácí kotel na tribuně, 2-2

To bylo ovšem všechno, co se v tomto strhujícím a zajímavém utkání odehrálo. Sudí Raus totiž k překvapení všech nastavil pouze jednu minutu. Hosté tak i přes výhodu jednoho muže v poli prohospodařili v poslední desetiminutovce dvoubrankové vedení a z horké veselské půdy si odváží bod s trpkou příchutí. V příštím kole je čeká domácí souboj s lídrem soutěže z Lednice, která zatím neztratila ani bod!