A tým 7. kolo (22/23): FK Valtice - Sokol Hroznová Lhota 0:2 (0:0)

FK Valtice - Sokol Hroznová Lhota 0:2 (0:0)

Branky: 69. Lipčík P., 90. Radmil

ŽK: Žůrek, Novák, Florus, Haneš - Matyáš P., Březina, Chrenčík

Diváci: 200

Na utkání ve Valticích se zprvu udělalo velmi příjemné počasí, když bylo slunečno a teplota nebyla zas tak nízká, jak předpovídaly sdělovací prostředky. Hosté znovu postrádali Miroslava Falešníka, ten však už po Covidu a následné karanténě usedl na lavičku a v průběhu druhého poločasu dokonce zasáhl do hry.

Utkání se hrálo na malém valtickém hřišti a bylo tedy velmi soubojové a vyrovnané. Oba týmy se snažily hrát po zemi, oba ale rovněž pozorně bránily. Po několika náznacích šancí se v té první pořádné zjevil domácí Slavík, který se vehnal jako uragán zprava do velkého vápna hostí a jeho gólovou střelu Dvořák skvělým zákrokem vychýlil mimo tři tyče svojí brány. Také další tutovka šla na vrub domácího týmu. Ve 20. minutě mu ji nabídl svojí špatnou rozehrávkou Patrik Matyáš, po jeho ztrátě míče nejdříve napřáhl z hranice velkého čtverce Florus, nicméně Dvořák jeho bombu vyrazil, stejně jako následnou nebezpečnou Pešovu dorážku. Tady se hostující gólman vyznamenal. Krom těchto dvou šancí ale byly k vidění především hostující pokusy o steč domácí obrany, ta však byla pozorná a když už přes ni hráči v černo-žlutých dresech přešli, doplatili na vlastní zbrklost či nepřesnost v zakončení. Za zmínku tak stojí snad jen tvrdá střela Patrika Škopíka uvnitř vápna a také dalekonosný pokus Martina Chrenčíka, obě tyto nebezpečné střely ale Klepáček dokázal zkrotit.

Na konci prvního poločasu zmizely sluneční paprsky a hřiště dokonce zalil lehký deštík, který o poločasové přestávce ještě zesílil, než se ale hráči vrátili z kabin, bylo už zase po dešti. Návrat na hřiště přinesl znovu bojovný fotbal, jehož tempo se ještě zvýšilo, přibylo i ostrých zákroků domácích hráčů a šance začali počítat hlavně hosté z Hroznové Lhoty. Ta první přišla po čtyřech minutách, kdy přímý kop propadl ve vápně k Petru Lipčíkovi, jeho střelu levačkou z bezprostřední blízkosti ale Klepáček zastavil. Za dalších deset minut napřáhl z hranice velkého vápna Aleš Radmil, jeho pokus po zemi ale jen zlověstně prosvištěl kolem vzdálenější tyče. A tak se na gól čekalo do 69. minuty. V ní domácí přišli o míč ve středu hřiště, Smetka ho výborně podržel a rozdal do volného prostoru na pravé straně, kam se vřítil čerstvý Gazárek, zatáhl balon do vápna a jeho pobídku pod sebe tečoval Petr Lipčík tak, že se míč odrazil od zadní tyče těsně za brankovou čáru, odkud jej Klepáček rychle vyrazil, nicméně sudí na pomezí byl pozorný a okamžitě signalizoval gól, 0-1

Domácí po obdržené brance ještě zvýšili aktivitu, nicméně chyběl jim klid a rozvaha, a tak byli směrem dopředu zcela sterilní. Naopak to byli hostující fotbalisté, kdo začal hrozit rychlými brejky. Po jednom z nich dostal balon dopředu Lipčík, našel ve vápně střídajícího Domanského, který s přehledem rozvlnil síť, radost mu však zkazil zvednutý praporek pomezního signalizující ofsajdové postavení mladého útočníka. Snaha domácích o vyrovnání připomínala už pouhou labutí píseň, naopak v poslední minutě zablokoval obránce Valtic gólovou střelu Domanského z malého vápna, z dalšího útoku pak Gazárek znovu šel po pravé straně, po zaseknutí zkusil tentokrát sám vystřelit, ovšem jeho levačka poslala míč pouze do ležícího Klepáčka. Rozuzlení zápasu tak přinesla úplně poslední akce zápasu, která začala podklouznutím jednoho z domácích borců, po kterém šli hosté v přečíslení čtyř proti jednomu, které zakončil kapitán Radmil identickou střelou po zemi, jakou už vyslal v 60. minutě, tentokrát byl však přesnější a uklidil balon přesně k pravé tyči, 0-2

Sudí Musil ihned po vstřelení této branky ukončil zápas k velké radosti hostujících fanoušků, hráčů a realizačního týmu. Hosté tak zvládli velmi těžké utkání proti výbornému valtickému týmu, udrželi si druhou příčku v tabulce, kterou budou příští víkend hájit doma proti brněnským Kohoutům.