A tým 8. kolo (16/17): Družstevník Nikolčice - Sokol Hroznová Lhota 1:8 (1:3)

Družstevník Nikolčice - Sokol Hroznová Lhota 1:8 (1:3)

Branky: 27. Čapka - 13. + 17. Lipčík P., 42. Matyáš, 50. Bíla, 53. + 70. + 83. Jagoš, 80. Falešník (PK)

ŽK: Vlach, Čapka (oba N)

Diváci: 60

Fotbal nemá logiku. Na toto přísloví si určitě vzpomněli domácí hráči a fanoušci na konci zápasu s Hroznovou Lhotou, po němž odcházeli ze hřiště s debaklem 1:8, přestože podali velmi dobrý výkon. Dalším paradoxem byly tři góly levonohého Jana Jagoše, když všechny vstřelil pravou. Aby těch paradoxů nebylo málo, tak hosté do té doby získali ve třech venkovních zápasech pouhý bodík, ovšem na hřišti Nikolčic jim to od začátku šlapalo. Už do desáté minuty měli 3 vyložené šance, ale ujala se až ta z 13. minuty, kdy Petr Lipčík poslal míč z rohového kopu hlavou do víka, 0-1

Také za další čtyři minuty byl v hlavní roli rychlonohý forvard hostí, který dostal míč za obranu, vyhnul se špatně fungujícímu ofsajd-systému domácích a tváří v tvář Vlachovi trefil přesně k tyči, 0-2

Domácí se dočkali ve 27. minutě a jejich gól stál zato! Čapka si na hranici šestnáctky přehodil míč z pravé na levou a lahůdkovým volejem trefil přesně do vinklu, 1-2

Domácí tým byl po snížení jako pokropený živou vodou, ale vyrovnání se nedočkal. Naopak tři minuty před poločasem udeřili znovu hosté. Po ztrátě domácích centroval Bíla do vápna, Jagoš sklepl míč Matyášovi, ten ho napálil poprvé i podruhé do Vlacha a až jeho třetí pokus už zamířil pod břevno, 1-3

Také druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. Tedy brankou v domácí síti. A ta také stála zato! Hostující Bíla si míč připravil z nějakých dvaceti metrů a nádhernou technickou střelou vymetl pavouky v šibenici Valchovy brány, 1-4

A poté začalo úřadování navrátilce do sestavy - Jana Jagoše. Ten svoji cestu za hattrickem začal v 53. minutě, kdy dostal po brejku od Podrazila zprava míč do vápna, zasekávačkou se zbavil beka a slabší pravou nohou zvýšil už na 1-5

Po tomto gólu domácí ještě nesložili zbraně a znovu měli asi desetiminutovou převahu. Vrcholem však bylo pouze dvakrát nastřelené břevno. A tak trestali znovu hosté, jmenovitě znovu Jagoš, alias Kroupa. Toho tentokrát našel ve vápně přihrávkou zprava mladý Gazárek a zkušený forvard rozvlnil síť znovu svojí pravačkou, 1-6

Také v situaci z 80. minuty měl prsty, nebo lépe řečeno nohu Jan Jagoš. Toho vyslal do úniku Lukáš Lipčík, Kroupa si však míč příliš pokopl a ten by skončil v zámezí, ovšem ještě předtím zasáhl ve vápně gólman Vlach jeho nohu a hlavní sudí Raus ukázal na značku pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil Falešník, 1-7

A tak se Kroupa dočkal hattricku až za další tři minuty. Centr do vápna sklepl Falešník na Petra Lipčíka, ten hlavou z jedné na Jagoše, který znovu pravou prostřelil Vlacha, 1-8

Domácí tak znovu nebodovali, přestože jejich hra vykazovala vysoké parametry. Hosté konečně dokázali prolomit prokletí venkovních zápasů a naplno bodovali. V dalším kole čeká na Hroznovku domácí zápas s ambiciózním nováčkem z Uhřic.

ZDE je odkaz na reportáž na webu Nikolčic.