A tým 8. kolo (18/19): FC Kyjov - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (0:2)

FC Kyjov - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (0:2)

Branky: 53. Chytka - 18. + 43. Polách, 60. Falešník, 76. Lipčík P., 86. Škopík

ŽK: Něnička, Dufek, Kuchař - Bíla, Janík

Diváci: 150

V první podzimní den vyrazili hráči Hroznové Lhoty k dopolednímu utkání na půdu Kyjova. Sám autor místního zpravodaje podotkl, že domácí celek má za sebou nepříjemnou šňůru dvou porážek s celkovým skóre 0:7. Zároveň však dodal, že věří ve zlepšený výkon mladého domácího souboru. Ten se dostavil pouze asi deset minut ve druhé půli, ale nepředbíhejme.

Utkání se hrálo na těžkém terénu, na němž míč hráčům často odskakoval od nohy a byly rovněž k vidění časté pády bez cizího přičinění. První vzruch přinesla 7. minuta. Falešník po zisku míče na levé straně dal do běhu Červenkovi, ten musel hodně zasprintovat, aby byl u míče dřív, než vybíhající Gebhart, ale šajtlí ho poslal těsně vedle zadní tyče do zámezí. Za další tři minuty znovu hrozil urostlý Červenka. Ten dostal znovu přihrávku za beky, tentokrát mířil mezi tři tyče, ale překonaného Gebharta zachránil pohotovým skluzem jeden z domácích obránců, který zabránil míči v cestě do sítě. Poté dokázali domácí hráči dvakrát nachytat v nedbalkách hostující defenzívu. Poprvé se kolem obránců v bílo-rudých dresech prohnal Čevelík, střela se mu ale vůbec nepovedla a míč skončil v náruči navrátilce Stanislava. Za další minutu prošel znovu přes pravou stranu obrany Hroznovky Chytka, jeho střela už byla mnohem nebezpečnější, zastavila se ovšem jenom o boční síť. A tak se o slovo přihlásili znovu hosté. Janík dlouhým, přetaženým centrem na zadní tyč našel (jak jinak, než) Falešníka, jehož střelu z prázdné brány vyrazil jeden z domácích obránců na rohový kop. Z něj poslal ostrý centr do ohně právě Falešník, balon vypadl Gebhartovi po srážce se spoluhráčem z rukavic na malé vápno, odkud jej Polách pohotově uklidil do šibenice, 0-1

Hosté se uklidnili a začali diktovat tempo hry. Za nějakých deset minut dostal krásný míč za obranu Petr Lipčík a postupoval sám na Gebharta. Namísto střely však volil přihrávku na kolegu Červenku, ta byla však nepřesná. Červenka přesto míč doběhl, vrátil Janíkovi před velké vápno a jeho dalekonosný pozdrav se zastavil o břevno domácí brány. Za dalších pět minut pak pálil jedovatě zprava Falešník, Gebhart si míč srazil pod nohy, ten však skočil na drn a mezi nohama domácího gólmana nabral směr do brány, ten ho však na brankové čáře se štěstím zkrotil. Ve 41. přišla rychlá kontra hostí, po níž se odražená střela Petra Lipčíka dostala k volnému Janíkovi, ten však z první mířil vysoko nad. Kýženého druhého gólu se tak hráči Traubenu dočkali až ve 42. minutě. Falešník vnikl zprava do vápna, zasekl a vrátil Radmilovi. Ten namísto střely našel přihrávkou v ohni číhajícího Polácha, který z otočky uklidil merunu k pravé tyči, 0-2

Po druhém gólu hostujícího kapitána tak odcházeli do šaten spokojenější hráči Hroznovky. Bohužel byli až příliš spokojení, protože se na začátku druhého poločasu nechali domácím souborem zatlačit do obrany. Aktivita černých dresů pak vyvrcholila v 52. minutě, kdy dostal kolmici středem obrany Chytka a svůj postup na Stanislava zakončil čistým průstřelem, 1-2

Domácí ožili ještě víc, zato na kopačky našich hráčů se začala vkrádat nejistota. Gól visel ve vzduchu a popravdě mohl padnout na obou stranách. Naštěstí pro naše borce padl do domácí brány. Falešník se na pravém křídle zbavil tělem dotírajícího obránce, mohl dávat do vápna nabíhajícímu (volnému) Petru Lipčíkovi, vzal to však na sebe. Zasekl míč a levou nohou ho procedil skrz Gebhartovy nohy do sítě, 1-3

Tento gól definitivně zlomil odpor Kyjova. Hosté znovu našli ztracené sebevědomí a na jejich hře to bylo rázem znát. A Gebhart se měl co otáčet. Nejdříve musel zkrotit dva pořádně jedovaté střelecké pokusy Polácha a Falešníka, v 72. minutě ho podruhé v zápase zachránilo břevno, to když Falešník předvedl akci jako přes kopírák, znovu zasekl, ale jeho levačka tentokrát div nepřerazila traverzu za Gebhartem. Ten se znovu blýskl za další dvě minuty, kdy se ve vápně opřel do odraženého balonu Radmil a jeho bombu z nějakých deseti metrů domácí gólman reflexivně vytěsnil na rohový kop. Po něm už ovšem znovu inkasoval. Balon se smolně odrazil přímo ke kopačkám Petra Lipčíka, jehož střela levou nohou změnila směr o záda jednoho z domácích hráčů a zaplula do sítě, 1-4

A bylo definitivně po zápase. Hosté už hráli, co potřebovali. Ne, že by to domácí úplně zabalili, ale každá jejich akce skončila na vlastní nepřesnosti a nemohoucnosti. To byl jasný obrázek toho, proč dokázali za poslední tři zápasy vstřelit jediný gól. Nejlepším hráčem Kyjova byl tak jednoznačně strážce brány - Pavel Gebhart. Ten v 82. minutě v záklonu vyrazil ostrou střelu Falešníka, který kroutil balon přímo do brány ze "zkráceného rohu". Pět minut před koncem však dorůžova oděný mág mezi třemi domácími tyčemi znovu inkasoval. To když se na steč domácí brány vydal Radmil, narazil si míč se střídajícím Matyášem, namísto střely však znovu našel ve vápně lépe postaveného spoluhráče. Tím byl tentokrát další náhradník - Patrik Škopík - jenž Gebharta zaskočil pohotovou střelou na bližší tyč, 1-5

Hráči Hroznovky tak znovu vezou z Kyjova krom tří bodů i vysokou výhru a před derby proti Velké nad Veličkou si zlepšili pošramocené sebevědomí.