A tým 9. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - SK Uhřice 2:1 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - SK Uhřice 2:1 (1:0)

Branky: 16. Jagoš, 90. Podrazil - 56. Smílek

ŽK: Podrazil, Lipčík P., Falešník, Lipčík L. - Hořava, Smílek

ČK: Smílek

Diváci: 128

První říjnová neděle přinesla na Zelničkách souboj domácího týmu s nováčkem soutěže. Uhřice přivezly dobré fotbalisty a také početnou skupinu hlasitých, ale také zbytečně vulgárních fanoušků. Utkání začalo dle standardních not. Hráči Hroznové Lhoty dostali svého soupeře pod ustavičný tlak, jehož vrcholem však bylo pouze nastřelené břevno po hlavičce Schwarzbiera. Hosté mohli udeřit hned z protiútoku. Postupu Lukáše Hořavy po pravé straně nevěnovala domácí obrana pozornost a ten mohl dávat pod sebe na Neumanna, jenž minul bližší tyč o pár decimetrů. V 16. minutě už se gólově urodilo. Centr z levé strany přelétl hostující beky a propadl k číhajícímu Jagošovi, který ho nekompromisní ranou napálil do sítě, 1-0

Hosté však měli připravenou odpověď. Po rohovém kopu propadla nepovedená hlavička Mikšíka k Neumannovi, jeho gólová střela se však zastavila o ležícího spoluhráče Smílka. Za dalších deset minut kopali hosté další rohový kop a tentokráte už dopravili míč do sítě. Nicméně gól nemohl být uznán pro evidentní faul na gólmana Smetku. Domácí nebrali toto varování vážně, a tak měli hosté další velkou šanci prakticky vzápětí. Po centru z levé strany však orazítkoval Neumann hlavou pouze břevno. Poté se začaly rodit šance také na straně domácích. Ve 29. centroval z otočky Jagoš, našel na zadní tyči volného Podrazila, ten však hlavou těsně minul. Ve 34. vypíchl míč soupeři Petr Lipčík, předal rozběhnutému Bílovi do pravého křídla a ten postupoval s Jagošem sám na jediného beka, kterého centrem přehodil, ovšem Hovězák včasným vyběhnutím zmenšil Jagošovi střelecký úhel a ten napálil míč pouze do něho. To byla poslední zajímavá událost v první půli. K obrazu hry se sluší napsat, že právě Gálíček podal na postu stopera nadstandardní výkon a většinu balonů odpaloval rovnou z první daleko od branky Uhřic. Hrál se hodně tvrdý zápas, a to na obou stranách.

Do druhé půle vstoupili hosté velmi aktivně a nepříjemným presingem dostávali domácí hráče do úzkých. Vyrovnání se dočkali v 56. minutě, kdy Neumann našel přetaženým centrem nabíhajícího Smílka a ten napálil balon z voleje pod břevno, 1-1

Domácí obrana hrála ve druhé půli velmi špatně a nebyla schopná zastavovat rychlé výpady Mikšíka a Neumanna. Hned minutu po vyrovnávacím gólu to v ní znovu hořelo. Neumann se Smílkem si narazili míč a ten ve vápně spadl přímo před Mikšíka, který však obloučkem přehodil nejen Smetku, ale i bránu. Domácí nechtěli zůstat pozadu. Matyášův centr sklepl Petr Lipčík Jagošovi a s jeho nepovedenou střelou měl Hovězák plné ruce práce, když balon vyrážel v poslední chvíli na brankové čáře na rohový kop. V 61. se dostali domácí do brejku, Petr Lipčík centroval z levého křídla a Chrenčíkova hlavička z penaltového puntíku skončila nad. Škoda, že si nezakřičel za ním číhající volný Bíla. Za další tři minuty byli domácí velmi blízko gólu. Laga zády k bráně poslal míč Chrenčíkovi proti noze a jeho tvrdou bombu z osmnácti metrů Hovězák parádně vyrazil do zámezí. V 65. minutě šli hosté do deseti, když hřiště opustil Lukáš Smílek, který dostal nejdříve žlutou kartu za faul a poté i červenou za následné protesty.

Hosté však paradoxně hráli v deseti lépe, než v jedenácti. V 67. ztratil naivně míč Falešník, Mikšík dostal kolmici na levé křídlo, centrem do vápna našel volného Tomáše Hořavu, ten si míč mohl zpracovat, ale namísto toho pálil z voleje těsně mimo. Stejně si vedl za tři minuty i Neumann, jemuž sklepl ve vápně balon Zeman. Krásný fotbal nahoru-dolů pokračoval. Za další minutu už hrozili zase domácí. Falešný centr Lukáše Lipčíka z levé strany mířil nečekaně pod břevno a Hovězák musel vytasit skvělý zákrok, aby ho vytěsnil mimo tři tyče. V 78. zahráli hosté dlouhý aut na Neumanna, ten přetlačil Schwarzbiera a postupoval sám zleva na Smetku, ten však vyběhl a střelu vyrazil. Užuž se zdálo, že si oba týmy rozdělí body, když sebral míč mladík Chrenčík a nečekaně si to s ním namířil přímo k bráně. Obešel dva hráče a zastavil ho až skluz obránce na hranici šestnáctky. Ideální pelabná pozice pro Ondřeje Bílu. Ten zakroutil svoji technickou střelu přes zeď, nejistý Hovězák balon srazil pouze pod sebe a dobíhající Podrazil ho poslal do sítě, čímž odstartoval gejzír radosti na zaplněné tribuně, 2-1

Krutý závěr zápasu pro výborně hrající Uhřice! Hostující hráči pak tleskali fanouškům za skvělou kulisu, kterou při zápase vytvořili. Oba týmy přispěly k velmi vysoké úrovni zápasu na jehož konci se radovali šťastnější domácí.

Smetka - Matyáš (80. Jung), Laga (c), Schwarzbier, Podrazil - Falešník, Bíla, Lipčík L., Gazárek (69. Vaverka) - Jagoš (60. Chrenčík), Lipčík P.