A tým 9. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 3:1 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 3:1 (1:0)

Branky: 29. Červenka, 55. Janík, 90. Gazárek - 77. Spazier M.

ŽK: Falešník, Lipčík P. - Horák, Spazier O., Janás

ČK: Lipčík L. (HL)

Diváci: 290

Na rozdíl od zápasu s Ratíškovicemi bylo počasí na derby s Kordárnou ideální fotbalové a ve slunečném odpoledni viděla parádní návštěva výborný fotbal, kterému nechybělo vůbec nic - góly, osobní souboje a také pohledné akce na obou stranách.

Vstup do utkání vyšel lépe domácím. Už ve 4. minutě vystihl Falešník rozehrávku hostujících obránců a postupoval sám na Sládečka, ten po naznačení střely spadl na zem, ale domácí štírek poslal balon po zemi pouze do levé tyče Velické branky!

Za další dvě minuty postupoval netradičně zprava na Sládečka rychlý Červenka, svojí slabší pravou nohou se pokusil překvapit strážce hostující brány ranou na bližší tyč, ten ovšem míč reflexivně vyrazil na rohový kop. Za další tři minuty se postavil k přímému kopu z pětadvaceti metrů Falešník, ale jeho ostrá střela těsně minula cíl.

Poté se osmělili také hostující fotbalisté, jejichž akce směrem dopředu táhl především nebezpečný Horák. Právě ten využil nedorozumění domácí dvojice Kusalík - Podrazil v pokutovém území, druhého jmenovaného obral o míč a postupoval z úhlu sám na domácího branaře, který jeho nepříjemný pokus na bližší tyč vykopl nohou do zámezí. Za další dvě minuty postupoval znovu Horák středem hřiště, domácí obrana před ním ustupovala, a tak zkusil přehodit vyběhnutého Kusalíka, ovšem jeho pokus přelétl i prázdnou bránu. Domácí odpověděli megašancí Červenky, kterému předložil míč na malé vápno Petr Lipčík, ovšem robustní útočník napálil míč pouze do Sládečka. Stejně si vedl za dalších šest minut i Petr Lipčík, jehož vyslal obloučkem za beky jeho bratr Lukáš. Domácí se kýženého gólu dočkali až ve 29. minutě a znovu byl na začátku akce oblouček za obrannou linii soupeře, kterým tentokráte vyslal Petr Lipčík kolegu z útoku Červenku, ten musel zařadit vyšší rychlostní stupeň, aby byl u míče ještě před vybíhajícím Sládečkem, jehož dokázal z první přehodit a balon po odrazu zaplul pod břevno, 1-0

Za dašlí tři minuty se dostal s míčem na kopačce do pokutového území Kordárny hbitý Janík, obránce Velké ho štrejchnutím o nohu poslal k zemi, ovšem píšťalka sudího Miklíka zůstala nepochopitelně němá. Domácí mohli své vedení pojistit ve 38. minutě, kdy postupoval Petr Lipčík zcela sám na Sládečka, namísto střely ovšem chtěl předložit doleva Janíkovi před prázdnou bránu, ovšem vracející se obránce tento úmysl vystihl a přihrávku srazil na rohový kop. A tak namísto pojistky přišla studená sprcha. Hned z protiútoku totiž zaspala domácí obrana a rychlý Horák postupoval sám na bránu, Vaverka ho včas nepřerušil, a tak tato černá práce zbyla na Lukáše Lipčíka, který po faulu zezadu na unikajícího soupeře viděl z ruky sudího Miklíka červenou kartu. Z následného přímého kopu pak mířil Marek Spazier jedovatou ranou těsně vedle.

Celou druhou půli tak domácí odehráli pouze v deseti hráčích. Po dvou minutách hry dostal přemotivovaný Horák po faulu žlutou kartu, po jejím udělení si zaťukal na čelo směrem k rozhodčímu, ten však toto gesto přešel bez udělení červené karty. Hosté se ani proti oslabenému soupeři ne a ne prosadit, a tak přišel trest. Polách, ač obklopen u lajny čtyřmi soupeři, dokázal odehrát na Falešníka, z jehož kopačky vzešla krásná kolmice za obranu, za níž vyrazil rychlonohý Petr Lipčík, který šel zleva sám na Sládečka. Tomu udělal hokejový blafák a postupoval z ostrého úhlu na prázdnou Velickou bránu, namísto střely předložil nabíhajícímu Janíkovi, který balon poslal do sítě, 2-0

Krásná akce znamenala důležitou pojistku hubeného domácího náskoku. Hosté mohli odpovědět vzápětí, když se k přímému kopu těsně za velkým vápnem postavil Marek Spazier, ovšem svojí technickou střelou přes zeď těsně minul. Také v 67. minutě to hořelo v domácím vápně. Kusalík vyrazil za dlouhým balonem, u něho byl ovšem dřív Horák, ale mičuda se mu zamotala a tak se stihl do prázdné brány vrátit Schwarzbier a nedůrazný pokus hostujícího útočníka vykopl. V 70. se tito hráči znovu potkali, ovšem tentokrát v osobním souboji, Horák skluzem skosil Schwarzbiera k zemi, ovšem ani tentokrát mu sudí neudělil druhou žlutou kartu. Už to vypadalo, že Veličani nebudou mít na zvrat síly, když se domácí obranou prohnal jako expres po levém křídle střídající Janás, jenž předložil před prázdnou bránu Marku Spazierovi, který měl už snadnou práci, 2-1

Hosté evidentně ožili, ale krom pár nebezpečných centrů do vápna si už větší šanci nevypracovali. Domácí se snažili utkání dohrát u rohového praporku. Po jedné takové akci v poslední minutě odpískal sudí faul proti nim, Veličani ovšem rozehráli pouze do středu hřiště, míče se zmocnili presující hráči v bílých dresech, balon převzal Gazárek a vyrazil s ním proti dvěma obráncům. V tu chvíli ještě nikdo netušil, jakou úžasnou individuální akci předvede. Zřejmě ani hostující obránci nečekali, že jim tento drzý mladík nasadí cizelérskou kličku, díky níž se kolem nich prohnal jako čerstvý vítr a vybíhajícího Sládečka pokořil ostrou přízemní ranou a rozjásal domácí příznivce, 3-1

Tato lahůdková akce byla tím posledním, co se v zápase odehrálo. Hráči Hroznovky tak protrhli šňůru čtyř domácích porážek s Kordárnou a po zásluze slavili ubojovaný zisk tří bodů. V příštím kole čeká náš tým další derby na půdě Milotic.

Kusalík - Vaverka, Schwarzbier (c), Maněk, Podrazil - Falešník (85. Gazárek), Polách, Lipčík L., Janík - Červenka (63. Bíla), Lipčík P.