A tým 9. kolo (19/20): Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 5:2 (4:2)

Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 5:0 (4:2)

Branky: 22. Schwarzbier, 26. + 32. + 38. Lipčík P., 69. Červenka - 4. + 11. Durec

ŽK: Radmil, Lipčík L. - Horák, Mička

Diváci: 268

V 9. kole čekalo domácí Sokol derby utkání proti Velké nad Veličkou, které se v této sezoně daří víc na hřištích soupeře. Kordárna sází na duo slovenských hráčů Durec - Koníček a oba byli na hřišti i tentokrát. Hráči Hroznové Lhoty měli za sebou nepříjemnou sérii, a to dvou porážek v řadě, dvou zápasů bez vstřeleného gólu, a dvou domácích zápasů v řadě, v nichž vyšli naprázdno. Oproti minulému zápasu však měli trenéři k dispozici všechny své opory, včetně uzdraveného gólmana Zdeňka Podolana. Panovalo nádherné, podzimní počasí, které přilákalo perfektní návštěvu.

Utkání mělo od první minuty obrovský spád! V ní se vřítil po pravé straně do vápna domácí Červenka, přihrávkou pod sebe poslal balon na penatlu proti noze nehlídanému Radmilovi, který vsadil na razanci a poslal míč trestuhodně vysoko nad. A trest na sebe nedal dlouho čekat. Rychlonohý Filip Durec dostal dlouhý pas za obránce a svůj postup na Podolana zakončil čistým průstřelem domácího strážce brány, 0-1

Za další dvě minuty mohlo být ještě hůř. Stoper Bíla se dostal do problému, Koníčka se ještě dokázal zbavit, ovšem poté namazal balon přesně na kopačky Durce, který pohotovou ranou orazítkoval pravou tyč domácí svatyně. Dlouho ho to ale nemrzelo. V 11. minutě dostal další jedovatou kolmici do rozhozené domácí obrany a celou akci zakončil stejně jako při prvním gólu, ostrou ranou do sítě, 0-2

Domácí se z šoku otřepávali pomalu a bylo k vidění několik pokažených přihrávek a špatných zpracování. K lepšímu se začalo blýskat po dvaceti minutách hry. To byl Škopík faulován na pravé straně, následný přímý kop (víceméně zkrácený roh) čechral do vápna Falešník a Kamil Schwarzbier ukázal, že hra hlavou je jeho doména, když poslal balon za Matyášova záda, 1-2

Domácí ožili a najednou jich bylo plné hřiště. Škopík posunul míč na vápně kapitánu Radmilovi, jeho pěkná, technická střela však skončila těsně nad. Zanedlouho se vydal dopředu Ondřej Bíla, prošel středem hřiště, obešel několik protihráčů, předal balon Petru Lipčíkovi, který se kličkou zbavil Jandy a levou nohou trefil po zemi přesně ke vzdálenější tyči, 2-2

Ve 30. se vřítil znovu zprava do vápna Červenka, přečíslení hostující obrany mohl řešit přihrávkou na jednoho z dvojice nabíhajících spoluhráčů (Falešník, Petr Lipčík), situaci však řešil individuálně střelou do vzdálenější šibenice, kterou však těsně minul. Ve 26. minutě se domácí dokonce ujali vedení. Rychlonohý Petr Lipčík dostal nadýchaný oblouček za obranu, který technickým obloučkem alá Poborský poslal přes vyběhnutého Matyáše do opuštěné brány, 3-2

A domácí one man show v podání Petra Lipčíka pokračovala i nadále! Ve 38. minutě se prodral středem hřiště Falešník, oslovil ho po přihrávkou po zemi, domácí forward ustál dotírajícího obránce, pravou nohou udělal kličku vyběhnutému Matyášovi a levou uklidil míč do prázdné branky, 4-2

Čistý hattrick domácího útočníka znamenal obrátku skóre a populární "Lipec" znovu ukázal, jak je pro svůj tým nepostradatelný! Těsně před poločasem dal o sobě ještě vědět hostující Koníček, který se uvolnil na velkém vápně, ovšem jeho pokus šel výš, než bylo potřeba.

Druhá půle už se nesla přece jenom v poklidnějším duchu. Jako první hrozil domácí Červenka, který se znovu vřítil do vápna zprava, dal své střele ovšem opačnou faleš, a tak dlouhou tyč minul o nějaký metr. Hosté rozhodně zbraně nesložili a rychlý Durec dělal domácí obraně stále problémy. V 59. se prokličkoval zleva do velkého čtverce, přihrál Koníčkovi na malé vápno, tomu však gólovou střelu zmařil skluzem pohotový Schwarzbier a balon tečoval mimo tři tyče. V 65. se pak prezentoval jedovatým projektilem Macko, ten však těsně minul levou tyč. O poslední pořádné vzrušení se tak postaral znovu Petr Lipčík, který dostal přihrávku do vápna, namísto střely poslal balon před prázdnou bránu a dobíhající Červenka už měl snadnou práci, 5-2

V 78. ještě přistál centrovaný míč na zadní tyči, ale Škopík ho poslal křížem těsně vedle. Domácí si vedení zkušeně pohlídali a znovu si mohli užít oslavy s fanoušky. V příštím kole nás čeká výjezd na horkou půdu nováčka z Rajhradic, který zatím podává výborné výkony.

Podolan - Gazárek (66. Lipčík J.), Bíla, Schwarzbier, Lipčík L. - Falešník (54. Pravda), Radmil (c), Smetka Z. (78. Podrazil), Škopík - Lipčík P. (72. Sládeček), Červenka (85. Jung)