A tým DOHRÁVANÉ 23. kolo (22/23): Sokol Hroznová Lhota - SK Vojkovice 3:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - SK Vojkovice 3:0 (2:0)

Branky: 6. Chrečník, 17. Lipčík P., 79. Matyáš M.

ŽK: Smetka - Zeman R.

Diváci: 140

Zatímco předminulou neděli bylo ze zápasu mezi Hroznovou Lhotou a Vojkovicemi odehráno pouhých 18 minut, než zápas přerušil přívalový déšť, po němž na trávníku zůstaly jezera vody, tak dnešní dohrávka se hrála za idálního počasí. A zatímco se diváci v původním termínu v prvních osmnácti minutách branky a ani žádné brankové příležitosti nedočkali, tak dnes bylo za prvních osmnáct minut vlastně rozhodnuto.

Hosté přijeli s vizitkou na jaře neporaženého týmu, domácí si chtěli spravit chuť po prohře v Rajhradu, který s Vojkovicemi téměř sousedí. Hostující hráči namísto rudé sady dnes sáhli po žluté barvě dresů a od prvních minut tahali za kratší konec provazu. Hlavním - a na první pohled zřetelným - rozdílem byl návrat Petra Lipčíka do sestavy. Ten na jaře chyběl dlouhých osm zápasů a jeho rychlost a hlavně nabídka pro přihrávku byly dnes na trávníku od prvních minut cítit! V první šanci domácích se však po centru Martina Matyáše z prvé strany ocitl vysoký Zbyněk Smetka, svůj výskok však špatně načasoval a jeho pokus hlavou z výborné pozice tak šel nad břevno. I přesto se na všední den hezká divácká návštěva brzy dočkala gólu v hostující síti. Aleš Radmil posadil svůj rohový kop přesně na hlavu Martina Chrenčíka, který číhal na bližší tyči a míč tečoval přesně k té vzdálenější a bylo to 1-0

Domácí tak od šesté minuty vedli a záhy přidali i druhý gól. To se agilní Petr Lipčík uvnitř vápna skvěle nabídl Falešníkovi pro přihrávku a technickou střelou z otočky zamířil taky na dlouhou tyč, 2-0

To bylo radosti na tribuně! Hosté však ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně jejich rychlí mladíci se neustále snažili stéci domácí obranu. Poprvé pořádně hrozili ve 14. minutě, kdy dostal Ryšavý křížnou přihrávku do levého kraje vápna, hezkou kličkou se zbavil Gazárka, ovšem Dvořák byl velmi rychle z branky venku a jeho pokus vyrazil na rohový kop. Přitom hostující hráč byl na hřišti teprve nějaké čtyři minuty, protože střídal už po deseti minutách hry zraněného Chrástka, který odkulhal do kabiny. Poté se hra odehrávala převážně mezi pokutovými územími s tím, že prim hráli domácí fotbalisté. Ti se znovu vrátili k rychlé, kombinační hře po zemi, která domácí publikum bavila. Přesto k jejich další šanci vedla zprvu spíše kostrbatá kombinace, na jejímž konci byl vysoký míč Lipčíka přes rameno, který Březina poslal hlavou nad bránu. Domácí třicetigólový sniper mohl dnes načat svoji čtvrtou desítku gólů a velkou příležitost k tomuto počinu měl ve 34. minutě. V ní stoper Bíla skvěle potáhl míč středem a kolmicí vyslal do samostatného nájezdu na gólmana právě Březinu, ten však poslal míč zhruba metr vedle pravé tyče bezmocného Marka a diváci se jen smutně chytili za hlavu. Hosté o sobě dali vědět podruhé dvě minuty před poločasem, když jejich kapitán Mezník vyslal z hranice velkého čtverce technickou střelu po zemi, která mířila k pravé tyči, Dvořák ji však nadvakrát zlikvidoval. Naopak mohli hráči ve žlutých dresech odcházet do kabin s tříbrankovým mankem. Po faulu na Smetku na kraji velkého vápna posadil Radmil přímý kop přesně na hlavu Březiny a ten jen těsně minul bližší šibenici hostující brány!

A jak skončil první, tak začal i druhý poločas. Hned po minutě hry našel Lipčík ve vápně znovu Březinu, jeho gólovou střelu však Marek skvěle vyrazil na rohový kop. Potom hra upadla do průměru, přestože se oba týmy neustále pokoušely ohrozit bránu, ovšem bez efektu. A tak další pořádné vzrušení přišlo až v 69. minutě, kdy dostal přesný centr zleva hostující kapitán Mezník a hlavou míč napálil do břevna! To byla však po hříchu poslední příležitost Vojkovic. Ty konec zápasu dohrávaly dokonce v deseti hráčích a víceméně se bránili domácím nájezdům. První vzruch přinesla 74. minuta, kdy střídající Domanský pálil z pravé strany vápna, ovšem Marek jeho střelu vyrazil a lapil i Březinovu dorážku. Za další minutu poslal Martin Matyáš přihrávku napříč malým vápnem, na kterou však Falešník u zadní tyče nedosáhl. V 78. Březina utaženou střelou minul bližší tyč a za minutu už konečně udeřilo. To se Martin Matyáš po narážečce dostal zprava do vápna a tvrdou ranou pod břevno zvýšil na 3-0

Poslední šanci zápasu pak zapsal minutu před koncem Březina, který z levé strany levou nohou křížem těsně minul a musel si uvědomit, že dnes mu prostě nebylo přáno. I tak však domácí fotbalisté odcházeli z trávníku spokojeni, neboť jako první tým na jaře dokázali pokořit tým Vojkovic a z dnešní dohrávky tak brali všechny body. A hned v neděli je čeká další domácí zápas, když na Zelničkách přivítají Baník Dubňany.

Dvořák - Matyáš P., Bíla, Chenčík, Gazárek (83. Škopík D.) - Falešník (85. Mizerák), Smetka, Radmil (C), Matyáš M. - Lipčík P. (71. Domanský), Březina