FINÁLE OKRESNÍHO POHÁRU (VEGA CUP): Sokol Petrov - Agro Vnorovy 0:2 (0:2)

Sokol Petrov - Agro Vnorovy 0:2 (0:2)

Branky: 21. Kočiš, 32. Vyskočil

ŽK: Grabec (P)

Diváci: 336

Středeční odpoledne patřilo na hroznolhotských Zelničkách fotbalu. Počasí bylo ideální a na místní útulný stadion si tak našla cestu početná návštěva. Skvělá divácká kulisa sledovala marný boj Davida s Goliášem. Favorizované Vnorovy totiž do puntíku potvrdily papírové předpoklady a v pohodě dokráčely až k zisku poháru. Jejich akce v první půli chodily převážně přes pravou stranu, kde operoval rychlonohý Radim Vyskočil. Ten dostával dlouhé míče a zásoboval své spoluhráče nebezpečnými centry. Po jednom z nich balon nešťastně ve vápně skočil a přistál u kopaček číhajícího Kočiše, na kterého zívala prázdná brána, 0-1

Ve 24. si odražený míč našel Bittner a krásnou ranou orazítkoval břevno petrovské brány. Za dvě minuty dal Zachar míč do středu Motyčkovi, který však z první pálil těsně nad. Ve 32. pak převzal přihrávku netradičně ve středu hřiště Vyskočil a střelou z vápna poslal balon odrazem o pravou tyč za záda gólmana Čermáka, 0-2

Za dalších pět minut pak ještě mířil Tomeček po centru zprava hlavou těsně nad. Hráči Petrova se za celý první poločas nezbavili respektu ze soupeře a při jejich akcích je zrazovala vlastní nepřesnost.

Druhá půle začala znovu šancí v rudých dresech hrajícího Agra, když v ponechané výhodě pálil tvrdě Kočiš, Čermák však jeho střelu vyrazil. První (a vlastně i poslední) střelu vyslali hráči Petrova ve 49. minutě, ale Janeček měl o kousek vychýlenou mušku. Do konce zápasu pak počítali šance už jen hráči Vnorov a daly se spočítat na prstech jedné ruky. Tu první měl v 56. minutě Motyčka, ale jeho ránu levačkou Čermák znovu vyrazil. Na tu druhou si diváci museli počkat až do 87. minuty, kdy to zkoušel pohotově z otočky Bittner, ale znovu nepochodil u Čermáka. To už ale nemuselo nikomu vadit, protože následoval závěrečný hvizd, který odstartoval vnorovskou radost.

Ještě uvádím ODKAZ na zápis z utkání na webu FAČR.